Rio Botičo 2013 – vodácká supertaškařice

Rio Botičo 2013 – vodácká supertaškařice

Tak tohle byl mazec! Včerejší trénink na Rokytce byla procházka růžovým sadem:-)) Ale o to více, mnohanásobně více, jsme si to užili:-))  Níže i pár videek z téhle vodácké  taškařice:-)))

Povzbuzení včerejší pohodičkou na Rokytce jsme sem vyrazili s Michalem. Jak se velmi rychle ukázalo, dnešek nebyl náš šťastný den. Moc se nám nedařilo:-(

Při placení poplatku jsme si překvapeně nechali stříknout desinfekci do pusy. Asi bylo třeba něčemu udělat za dost:-)))  Nijak dlouho jsme netaktizovali, po první Pálavě jsme nasedli a vyrazili. Je to přece pohodička…:-) Rovnou šup do roury:-) A „vypluli“  jsme z ní jako potápěči:-))) Vystřihli jsme parádního půl eskymáka  v rouře:-))) No, alespoň jsme okusili vodu, a teď už se nemáme čeho bát a  pofrčí to… A taky že jo:-) Meandry byly parádní, frčelo to rychle, ale paráda. Jenže na prvním jezu jsme protrhli Pálavu… Na dalším jezíčku jsme si omlátili kolena a nohy o šutry, protože podlaha lodi byla bez vzduchu, zvýšil se nám ponor a nabírali  jsme vodu. Zkusíme zavolat, třeba má Cvok rezervní loď…  Naštěstí měli, takže nám ji vyměnili a frčeli jsme dál. Bohužel se ukázalo, že nová loď je měkká a ještě utíká ventilky:-) Ale proti prázdnému dnu paráda:-)) Měli jsme obavy, abychom znovu „nepíchli“, bylo by to dost hloupé:-)) Až později jsme zjistili, že 7 lodí našeho oddílu prorazilo…

Po chvilce parádního splouvání přišel vysoký jez. Pod ním jsme se opět ocitli pod vodou… Což byla taková rychlovka, že jsme ani nevěděli jak. Prostě jsme se sesypali na sebe a hurá pod hladinu. Což ale tady nebyla žádná ostuda:-) Pak následovala další parádní projížďka, až k dalšímu vysokému jezu. Ten nás dost zaskočil. Původně jsme se chtěli jít podívat, jak na něj. Jenže se nám nepodařilo zastavit, proud nás otočil, takže jsme udělali „frajerské“ kolečko a stihli se jen tak tak srovnat před jezem. Ani jsem nestačil spustit kameru. Zde se nám zdálo, že už to je v pohodě, ale najednou jsme se nějak evakuovali přes palubu a byli zase ve vodě:-))) Tady byl ale silný válec, který se vracel a nasálo nás to zpět. Tedy spíš mě. Od hrany jezu jsem se odrazil a Michala přes loď povystrčil ven z válce. Pak jsme se nějak vydrápal i já. Tady jsme se opravdu řádně zmáchali, nešlo se vydrápat po stěnách ven, ale nakonec se povedlo:-))  Takže jsme vylili a pluli dál…

Pak už to byla celkem pohoda až do Vltavy. Cestou bylo dost tunelů, tmy a zákrut.  Prostě paráda!

Takže když to tak shrnu:  Proti Rokytce, byl Botič mnohem „výživnější“ , intenzívnější a rozhodně mokřejší. Byli jsme vlastně podruhé na Pálavě a ty vysoké jezy nás zaskočili, neměli jsme zkušenosti jak na ně. Příště to snad bude lepší:-)))

Jsme trochu pomlácení, dlaha na ruce se mi rozmáčela, ale držela dál a prst ochránila. Ukázalo se samodomo jako dobré řešení, v rámci možností:-))) Jen drápání se z vody bylo obtížnější:-))

Byl to pro nás oba parádní a intenzívní zážitek. Moc se nám líbilo!!! Což bylo dáno i počasím. Ráno u nás sice pěkně pršelo, ale v Praze asi ne. Bylo tepleji, než včera a byl hezký slunečný den. Jako objednaný pro tuto taškařici:-))

Takže jsme si oba tenhle víkend opravdu užili a rozhodně máme na co vzpomínat.

Videosestřih.  Poté níže podrobněji:-)

Vyplouváme…

A můžem pokračovat.

Máme v lodi díru vel, vel, velkou:-((

A zase hurá pod vodu:-)

Další jez.

Tunel.

Další tunel.

Plavba městem.

Jezík

Musíme to vylít:-))

Ohlédnutí za karambolem:-)

Plavba pod Nuselákem.

Z temnoty do Vltavy.

A jsme v cíli.

 

4 thoughts on “Rio Botičo 2013 – vodácká supertaškařice

  1. ty videa by si zasloužila sestříhat s jen zajímavými momenty do jednoho a někde na youtube zveřejnit a hlavně s původními komentáři . Já se místy válím smíchy , ale je to moc dlouhý .

  2. Na Žralokovo „popíchnutí“ jsem provedl videosestřih. Takže první videiko je souhrn všeho hezkého:-))  Žraloku, díky za fotky a za „nakopnutí“ k tomu sestříhání videa. Dělal jsem to poprvé:-) Michalovi díky, že to nějak „poladil“, aby bylo vidět:-)

Comments are closed.