Kanálová pohodička – NEPUBLIKOVANÁ

Kanálová pohodička – NEPUBLIKOVANÁ

Tahle keš nebude publikovaná. Ale kdyby se sem chtěl někdo přeci jen podívat, může. Krabku tam zatím nechám. A v ní i logbook…  Listing je níže.

Když není za bod, tak účast bude nepatrná (pokud vůbec nějaká bude), takže nebude dělat špatné jméno GC.  Pro jistotu ale maličké info: Je to snadná, rychlá procházka suchým kanálem. Zabere ani ne půl hodiny.

Pokud má někdo rád kanálovky, kterých je poskrovnu, tak sem může hodit očko. Myslím, že je to zajímavý kanál…  Ale bez bodu:-)

Kanalova pohodicka – scan

Videika z této „keše“  jsou níže.

 

  

 

14 thoughts on “Kanálová pohodička – NEPUBLIKOVANÁ

 1. Včera jsme na tuhle novinku vyrazili s klukem, který má kanálovky za odměnu a vždycky se na ně hrozně těší. Autor se totiž naivně domníval, že by případný příznivý betatest snad mohl obměkčit srdce nedůtklivého reviewera. Avšak známe své papenhaimské.Tahle trubka je proti té v Krči fakt pohoda. Na vchodu je vidět, že to tu snad kdysi bývalo zamčený, ale mříž není kompletní, takže nehrozí, že by tam člověka někdo zavřel. Jinak zákaz vstupu do podzemí, kterým se zde poslední dobou často argumentuje, považuji za mýtus, neboť báňské předpisy tuto záležitost řeší jen pro ochranu a bezpečnost při práci a stejně tak se domnělým zákazem vstupu do stokové sítě nezabývá ani zákon o vodovodech a kanalizacích a související předpisy. Vchod je tedy volně přístupný a jediné, co může našince ohrozit, je trní plané růže, které je potřeba překonat.
  Ale abych se vrátil k potrubí. Podle čmáranců v prostoru za vchodem a na křižovatce je zřejmé, že to tu používá místní omladina. Lagunu, ke které se jde na křižovatce ostře vlevo, jsem dosud nikde neviděl. Do bočního velkého prostoru jsem se nesoukal, i když to vypadalo lákavě, nechtěl jsem riskovat koupel v jezírku. Od laguny jsme se vydali suchou nohou zpět a dál až k odlehčovací komoře se stavidlem, která je sama o sobě zajímavá, ale tady už je to za přepážkou regulérní kanál se splaškama, tedy relativně hnusný prostředí se specifickým zápachem. Použití rukavic je tu žádoucí. Problém s plynem tu nebude, v trubce je docela průvan. Odlehčovací komory považuji za velmi zajímavou součást kanalizace a dobré místo pro kešku, pro jejíž umístění se zde nabízí horní ovládací prostor stavidla. Kluk se snažil sápat nahoru, ale je moc mrňavej, tohle byla práce pro někoho delšího a keška byla na světě.
  Takže abych to shrnul, považuji tuto kanálovku za příjemné zpestření i pro dobrodružnější rodiny s dětmi, ale velmi doporučuji vhodnou obuv a rukavice, případně desinfekci na ruce. Procházka je to krátká, ale zajímavá. Díky za kešku.

 2. Hej, to je kousicek od meho baraku. Tam urcite vyrazim!!!

  Btw. Souradky pro ctrl + c = N 50° 03.261 E 014° 27.369

 3. Blonďatý Víťo, ne že se necháš odradit, zapškneš a zapadneš do trudomyslnosti. Věřím, že jen cos utřel slzy, začals pro nás hledat další díry ;o) Spoléháme na tebe, jsi jediný kdo nás může vytáhnout ze všedního stereotypu. Pomoz nám…

 4. ValisCZ: Díky za povzbuzení. Ale, nevím, nevím… Z vícero směrů jsem slyšel, že kanálovky jsou tady v nemilosti…:-((( O žádné další „díře“ zatím nevím. Jednu jsem už měl skoro vyhlédlou, ale když vidím, co všechno musí kanál splňovat, tak to nebudu ani zkoušet:-(

 5. Sam kanalovky extra nemusim, nicmene pekne. Jen mam dotaz, cim je natacene posledni video?

 6. Tahle určitě stojí za návštěvu, upřímně nechápu co má reviewer proti schválení. Byť by to fakt mělo být jen pro premiové členy. Že je blízko panelák? To mi přijde jako výmluva, protože jiné keše jsou na očích daleko víc a jsou schválené. S mříží je to obdobně do Motolského potoka se jde vrátky, které může kdokoli opatřit řetězem a zámkem. A to, že je v kolizi s dalšími bych brala jako plus, protože nadšení kanálníci si tak mohou udělat hned 3 průzkumy. Jinak to podzemí je vážně zajímavé. Daleko hezčí, než vedle v Žabákovi a přišlo mi to tam místami nebezpečnější, než tady. Škoda, že je reviewer tak nekompromisní :o( protože takových pěkných kanálovek je v Praze fakt pomálu. Je mi líto, že Tvá veškerá práce Víťo přišla vniveč. Je to vážně povedená krabička. Věřím, že až vymění šéfa schvalovače, tak ji pozná více návštěvníků a že i teď bude hojně navštěvovaná.

 7. Notyvole, Skupec to je ztělesnění objektivity, fakt že jo. 🙁
  Radši nepíšu víc, musel bych být hodně sprostý.

  Jinak to vypadá zajímavě, asi si brzo zajdu. Nejsem honibod, takže si dobrou kanálovku (a podle videí to vypadá zajímavě) projedu i bez vidiny bodu…. 🙂

 8. Včera jsem byl nedaleko, tak jsem na ní juknul. Teda spíš nejuknul:-( Někdo ji ukradl:-( Nic tam nezbylo. Takže ani nevím, jestli tam někdo byl po těch betatestech. Škoda. Jinak trasa je v poho, sucho. A dokonce vysekali i tu růži u vstupu:-))

 9. taky abstáček?
  pak už jeden leze i tam, kde ukryl poklad v podzemí sám,že?
  napadlo fůra sněhu.
  já musím do díry!! třesu se jak ratlík.
  krbkům zdar!

 10. Ahoj,
  tak jsme se pokusili odlovit tuhle kešku. Bohužel jsme si nepřečetli tvůj log o tom, že krabička byla na začátku roku ukradena. No nic. Tady je odkaz na zápis akce: http://pck.desitka.cz/169-pokus-o-ftf-na-nepublikovane-kesce.html

  Díky za kanál!

 11. Vymítač: Ahoj, díky za návštěvu a hezký článek o této vaší „procházce“.  Krabička tam opravdu už dlouho není:-(( A účast bez bodu je v podstatě nulová, takže ji nemá cenu ani dávat:-) Pro začínající „kanálníky“ je to, myslím, zajímavá, snadná, rychlá, suchá a bezpečná kanálovka. 
  Jen škoda, že jste se nevydali „přes vodu“, možná byste byli překvapení, jak ohromné prostory tam jsou…:-))

  Přeju mnoho podzemních dobrodružství.

  P.S.Chtěl jsem se na Desítce podívat, zda byl někdo další na Santovi. Ale nějak se mi nepodařilo najít logy… Pouze listing. Jste je smazali? Není to škoda?  

 12. No, je to škoda. Bohužel jsme museli přijít na nový systém komentářů, protože ten předchozí vysílal spam, a ten minulé komentáře nepřevedl. Nikdo další na Santovi nebyl. Zatím je tedy jen FTF, STF a TTF. 

 13. Tak kanal je to pekny i bez kese, doporucuju k denni i nocni vychazce 🙂 Pristup je stale volny. Prosmejdili sme i retencni nadrz (da se tam prelezt po kusu zeleza), akorat je tam misty tak 10-20cm pekne mazlaveho kalu, takze holinky sebou 🙂

Comments are closed.