Benecko 2018 – tatínci s dětmi.

Benecko 2018 – tatínci s dětmi.

Již po mnohokráté a tradičně jsme se strejdama vyrazili na hory s dětmi. Akce Apalucha, teda spíše Barka, je tady…

Níže i videiko.

Vyrazili jsme na prodloužený víkend od čt.15.3. do neděle 18.3. a jako obvykle na Benecko. Tentokrát do Barky, jejíž poloha je naprosto skvělá. Na svahu kotvy HSK…

Ale po teplém a deštivém týdnu, kdy pršelo i tady na horách vypadala situace po příjezdu dost zoufale – všude potoky vody, teplo 7°C, vše tálo a sníh mimo různých „fleků“ jen na sjezdovkách… Věštci sice slibovali ochlazení, ale věř jim… :-)))  V pátek ráno to vypadalo pořád stejně zoufale, teplo a mrholení… Odpo se začalo ochlazovat a foukat. Páteční večerní lyžování bylo dost utrpení- fujavice, sníh, zima a ledové krupky. V sobotu nás ale přivítalo cca 5 cm nového sněhu, mrazík a parádní a regulérní zima. Sobotní lyžovačka super. No a neděle? To už bylo bóžínko:-) Mráz cca -5 °C, sluníčko, jen pofukovalo – supéééérrrr!  Po páteční mokré krupici o víkendu namrzlé utažené svahy. Děcka nás pěkně proháněla. Ráno chtěli být na svahu hned jak se rozjely vleky, celý den na lyžích a snowboardech a večer večerko… Měli jsme toho tak akorát. Bolí mě celý člověk ještě teď… :-)))

Ale dětem se moc líbilo, užili si zimu, sníh, lyže a ták. Klárka s Lucinkou celý vík projezdili na snowboardu a Fífa s Kubíkem to zkoušeli také.

Já si nejvíc zajezdil s Klárkou a Lucinkou, nebo s Elí, Amí a pak Adélkou. Eliška s Amálkou mě taky hodněkrát vytáhli na Lišku – černou. Místní největší padák. Byl pěkně namrzlý, ale holky to zvládaly parádně.

Sobotní takové rychlejší povečeřové vyhodnocení, rozdání diplomů, medailí a odměn. A zmrzka na závěr.  No a večer zase na svahy. Hlavně Klárka a Elí byly takové aktivistky, které nás nechtěly nechat odpočinout:-)  My jsme po večerech ( a nocích:-) vyhodnocovali situaci u ořechovky, vína, piva atááák… :-))

Bombardýno na svahu také bylo fajn…

Jj, bylo to zase moc fajn, všichni jsme si to užili a milé „překvapení“ byla i první účast Peteho s Adélkou…:-)

 

Takže zase za rok na horách…  No jasně mezitím někde jinde:-))