Dovča, Kola Hamr 2019

Dovča, Kola Hamr 2019

Tak jako již tradičně, začnu příspěvek tím, že vyrážíme tradičně s bandou na dovču – na kola :-)) Tentokrát tradičně do nám velmi dobře známé lokality – Třeboňsko.Na kola super – placka. Konkrétně do Hamru. Sjíždíme se v sobotu 27.7. a budeme zde společně trápit těla (na kolech a vínem) týden, do soboty 3.8. 2019. Níže je i pár obrázků…

No, na to že asi půl roku nepršelo, pořád pařáky, tak jsme si vybrali netradiční týden:-)) V podstatě jsme stále taktizovali jak to bude s počasím, deštěm, a bouřkami. Naštěstí bylo teplo, ale déšť dost visel ve vzduchu. Ale Nakonec jsme měli celkem štěstí. Věštci slibovali pořád déšť, přeháňky a ták. Nakonec jsme pořádně zmokli jen jednou, ale to stálo za to. V ceďáku jsme se vraceli na kolech. Byli jsme turch. Ale děcka to zvládla výborně, bavila se loužemi, cákali jsme na kolech…

Ale bylo i teplo, sluníčko. Dvě půl dne jsme byli na pískovně, kde se stal hitem paddleboard strejdy Peteho. To byl dětský šlágr. Všichni chtěli jezdit… Na ostrově si děti založily základnu, s „dopravou“ tak všude kolem :-))

Jinak jsme strávili fajn týden s bandou, děti se vyblbly. Pokud se nepletu, tak nás bylo 9 rodin, takže cca 18 dospělých a 19 dětí, takže celkem asi 37 kousků :-))) To už je solidní zájezd:-))

Bydlení bylo takové trochu netradičně větší apartmánový areál, s restaurací. Přes den jsme podnikali výlety, v podvečer volejbal a hry, večer posezení u vínka. Trochu světonázoru atáák:-)) Při výletech na kolech jsme si ochutnali dost ryby, otlačili zadky na kolech, našli několik pokládků. Jeden dokonce v podzemí, kde jsme „vypustili“ coin strejdy Šívka. Tak snad bude dlouho cestovat… Hned naproti areálu byla kavárna s výbornou kávou, koláčem a čokoládou. A paní to fakt bavilo. Prostě super. Volejbalové mače byly opravdu strhující a až do tmy… Také jsme opekli buřtíky. Ty švestkové byly výborné:-) Zajeli jsme si 2x do Františkova na oběd. Tam jsme dříve několikrát bydleli. Byli jsme v Třeboni, Chlumu, na obědě v Medenici, na smažených rybách ve Staňkově a mnohde jinde. Jo, také jsme načíhli do Rakous. Tam byly kopečky 🙂 Na kolech jsme najezdili přibližně 200 km. Část výpravy byla na Hluboké a v Zoo.

Užili jsme si fajn týden, který zase moc rychle utekl. Takže už se těšíme na další setkání s přáteli…