Kola, Olympiáda Ktová 2017

Kola, Olympiáda Ktová 2017

Léto je tady. A jako již mnohokráte předtím jsme vyrazili s bandou přátel a dětmi na týdenní dovču s kolama. Osvědčilo se téma, které se prolíná celou dovolenou. Po loňských Indiánech jsme letos vše podřídili Olympiádě…:-))

Vzhledem k počtu účastníků, 8 rodin – 17 dětí a 16 dospělých je opravdu každoroční oříšek ubytování. Řešíme to s velkým předstihem. Děti jsou v rozptylu od necelých 3 do necelých 12-ti let. Dost energie také zabere příprava zábavy pro děti. Ještě že máme opravdu kvalitní kulturní referentky Milu a Mišu. Za velmi důležitou pomoc s „papírovou“ přípravou móóóc děkujeme strejdovi Martinovi. V podstatě celý rok probíhá příprava pod vedením našich referentek:-))

To máte:  Notýsky, medaile, dresy, nažehlovačky, karty, výsledkové listiny, hlavní olympijský plán  s bodováním, body, odměny, obrázky, sportovní nářadí atd… To vše se musí vymyslet, připravit a zkompletovat.  A hlavně nápady a rozdělení úkolů a disciplín  mezi rodiče:-)  Takže všem moc díky za přípravu.  Děti byly opět nadšené…

 

Tak a teď od začátku: Dlouhodobě stanovený termín nadešel v sobotu 29. 7. 2017,  kdy jsme se sjeli v Ktové, v parádním ubytovacím zařízení, které se na olympiádu opravdu výborně hodí. Skvělé zázemí, bazén, hřiště, venkovní areál, houpačky a prolézačky, ohniště, pergola s ohništěm, točeným pivem a Kofolou…  Gril a kávovar strejdy Krtka byly také moc fajn.

Počasí vyšlo naprosto skvěle, vedra, sluníčko, jednou nás na kole, po koupačce, zastihlo mrholení, ale jinak naprosto paráda. Sluníčko, kolo, koupání a hry jsme si opravdu užili dosyta. Děti jsme rozdělili do 5 družstev po třech. Družstva si společnými silami vytvořila vlajky. Natrénovaly pozdrav a hurá, se vší vervou do soutěží…

Ráno jsme vyráželi na cyklovýlet, cestou obídek, občas se někteří vydali na alternativní terénní část, zmrzka, cukrárna, koupačka atd. Občas jsme si našli pokládek:-) Pořád se nám ve výhledu objevovaly Trosky, pokaždé jinak. Takže Trosky na 100 způsobů :-)))  Po návratu „domů“ děti závodily a soutěžily, večeře, soutěže, koupačka, buřtíky, grilování atd. Večerní fotbálek, nebo přehazka. A „zmordované“ děti šly chrnět…:-)) My jsme večer vyhodnotili den u ohně, s vínečkem, pivkem a dobrotami. Referentky vyhodnotily soutěže a zapsaly výkony do notýsků.  A naplánovali jsme den následující. Jednou, na kritický den,  nám mamínky vyhlásili den dětí s tatínkama:-)  A mamínky si vyrazili do města:-) Takže dopolední relax u bazénu, pak jsme vyrazili na obídek a koupačku k rybníku. Prostě fajn den na pohodu…  Večer už společné soutěže…

Týden nám utekl jako voda. Letos jsme si užili na kole i kopečků:-) Taková placka jako u Třeboně tu není…:-)))  Já bláhový si myslel, že Trosky jsou na kopci. Ale ony jsou v údolí na kopečku. Od Jilemnice je na ně zvláštní výhled. Ale to stoupání, to bylo kruté… A „výjezd“ na Dráčov, Mráčov si také většina bude pamatovat dlouho. Výšlap na Valdštejn je také výživný. Ale za odměnu nám byly hezké sjezdy…:-))

Ke konci olympiády se k nám přidalo Družstvo Hostů, které soutěžilo také. A podávali parádní výkony, které si zasloužili odměnu.

Na závěr jsme se zajeli podívat na parní mašinku, parádní pokládek, obídek ve Svijanech. Pak už jen kafčo v letadle a hurá ku domovu…

Celkově to byl opravdu vydařený týden, který jsme si všichni, hlavně děti opravdu užily. I když to bylo náročné:-))) Potřebujeme regenerační dovču:-))

 

Všichni se moc těšíme na příště…

 

 

A pár fotek:-)