Modletice 2014 – dovča s bandou:-)

Modletice 2014 – dovča s bandou:-)

Tak máme letošní dovču s bandou za sebou… Vyrazili jsme tradičně s přáteli a jejich dětmi na cyklodovču do Jižních Čech. Což už je od doby, co máme děti a různě je taháme za sebou ve vozících a  na tyčích také tradice:-)) Placka je placka a kopce jsou peklo:-)  I když letos to bylo „vlnité“ až dost:-)

Níže jsou i videika.

Bydleli jsme v Modleticích,  nedaleko Slavonic. Na bývalém statku, který jsme měli pro sebe.  Sešla se nás pěkná skupina 13-ti dětí a 14-ti dospělých od cca roku a půl po čtyřicátníky:-))

Bylo to fajn, počasí nám vyšlo parádně. Jednou jsme na kolách zmokli, jinak bylo hezky. Podnikli jsme dost výletů – na kolech i auty.  Několikrát do Slavonic, podzemí – to bylo parádní, hrad Landštejn, dětská lesní stezka v Panenské a u Slavonic, Bejčkův mlýn, muzeum samorostů, bunkry u Slavonic, Jemnice, keramika Maříž – tady si děti namalovali hrnečky,  Rujna zámku v Českém Rudolci – ten musel být krásný…, Ďáblova prdel a lože,  noční pokládek a pár dalších pokládků cestou  atd.

Mirka s Míšou vymyslely (a Míši brácha nám udělal – díky) pro děti notýsky. Děti si zapisovali a razítkovali, kde byli. Moc se jim to líbilo a zodpovědně si střádali razítka i z restaurací a kaváren:-)))

Po vyhodnocení zápisů v notýscích byl dětem odměnou noční poklad od Krakonoše a medaile. No prostě děti byli nadšené. V areálu bylo ohniště, takže jsme grilovali a pekli buřty, trampoška – ta se obzvláště dětem líbila. Naštěstí se nikdo trvale nepomlátil:-))

No a my dospělí, jsme večer po náročném dni poseděli ve stodole, kde jsme probrali vše možné. Jen se nějak nedostalo na Světonázor, ten si necháváme s klukama na Moravu, na kola…:-))

Najezdili jsme na kolech něco přes sto kiláčků. Tady už byl terén kopcovatější, než bývá obvyklé. Takže občas děti i tety frflali. Ale zase to hezky svištělo z kopců:-) Udělali jsme si cyklovýlet, přes takovou lesně terénní vložku do Rakouska. Takže vše jsme zvládli s úsměvem.

 

Ale jak bývá zvykem, vše fajn rychle uteče, takže i náš týden se rychle nachýlil:-(( Tak jsme vypustili lodičky po řece a rozjeli se domů.

Už teď se všichni těší, alespoň doufám, na další společnou akci:-)

Odkaz na videiko z nočního pokládku od strejdy Šívka:    https://www.youtube.com/watch?v=aWWMv_jlpCw&feature=em-upload_owner

A Márův přechod lávky:  http://youtu.be/587xIlSbfQQ

Trestná kolečka za zlobení:  http://youtu.be/d2lhjmMc6f0