Raft – Horní Kamenice 2016

Raft – Horní Kamenice 2016

V loni jsem zaregistroval tuhle akci a při splouvání Kamenice a Jizery s Klárkou jsme se sem zajeli mrknout. Hm, hezké, husté,  to se mi líbí… 🙂

Níže i videika a pár fotek.

Takže jsem si sem chtěl zajet a splout si  horní Kamenici při vypouštění přehrady. Moje původní myšlenka, že si půjčím Rio a spluji si to sám, vzala za své. Nepůjčili mi Rio. Že to je nebezpečné… 🙁  Prý je to 2. nejtěžší rafting v Čechách. Tak jsem se přihlásil na raft, abych to omrknul. Bylo to fajn, jsou tu parádní úseky, kde je třeba máknout a i s instruktorem moc nechybí k převrácení raftu:-))  V naší skupině jely 4 rafty. Z toho jsme 2 protrhli… My naštěstí ne:-)) Ani po splutí na raftu jsem neuspěl s prosbou o Rio… :-((

Ze začátku to začíná klidně, kde jsme si natrénovali pokyny a zkoordinovali pádlování. Pak to začíná… A místy je to opravdu fičák a adrenalinové žůžo:-) Ale je tady i dostatek odpočívacích míst. Je to parádní úsek, kde se střídají poklidná místa, s prudkými, peřejnatými a záludnými úseky s hučící a valící se vodou různě přes a kolem balvanů. Třeba Tobogán je výživné místo:-))

I když se musím přiznat, že pocit nepotopitelnosti raftu a poslouchat a plnit pokyny instruktora není tak napínavé a výživné, jako být na Riu sám. To pumpička pumpuje víc:-)

Samostatná kapitola je 6 metrů vysoký jez. Pár nás „dobrovolníků“ jsme si ho mohli sjet. My jsme jeli ve třech. Vrhnout se z této výšky dolů je opravdu zajímavý pocit. Když se otevře ten prostor pod raftem, to je tedy něco – ten pohled dolů… 🙂 S vysokým jezem na Botiči  to nejde ani vzdáleně srovnat:-) Z takové výšky jsem s lodí ještě nepadal:-))) Což asi není nic zvláštního:-)) A já trubka jedna zapomněl, v zápalu boje, zapnout kameru. Ach jo… :-(((( Naštěstí mi poslal videiko kolega z raftu – také je níže.

A ještě pár technických poznámek: Délka úseku 12 km, ze Splavů do Jesenného. Oproti studené, deštivě sněhové předpovědi se vyklubal celkem hezký, bezvětrný a  polojasný den, kolem 12 °celsia. Tak akorát na takovouhle taškařici. Deštík přišel až cestou domů.

Takže jsem si užil zajímavý, adrenalinový zážitek. Jen škoda, že splutí dost rychle uteče a brzy je po všem:-))

Jez – video natočil kolega z raftu.

 

A něco z netu:

Tobogán…