Rokytka a Botič – vodácké taškařice v Praze

Rokytka a Botič – vodácké taškařice v Praze

Tak rok je zase pryč a je tady Rio Botičo a Grande Rokytka. Splutí těchto potoků je vyhledávanou příležitostí na rozloučení se s vodáckou sezonou. A ni já si to nenechal ujít.  Níže jsou i videika…

Takže víkend 21. – 22. 10. 2017 je tady. V sobotu Rokytka a v neděli Botič. Vypouštění Kyjského rybníka a Hostivařské přehrady.  Tentokrát nejedu sám, ale stavíme 3 vzducholodě. Zuzka, Míša a Martin. Mirka plula v sobotu s Jírou a v neděli s Márou. A já vyrazil s Klárkou a Eliškou. A chvilku s námi plula na Rokytce i Kája… :-))

Věštci opět hlásili ošklivo a deštivo. Sobota byla navzdory předpovědi celkem pěkná, bez deště a hodně teplo. Kolem 13 °celsia. Takže v neoprénech bylo fakt vedro. Na neděli celou noc pršelo, cestou do Prahy také. Pak se to protrhalo a po chvilkách mrholilo. Ale bylo o poznání chladněji. Takže v kombinaci s vodou z Botiče byla holkám trochu zima a těšily se do suchého:-))

Trošku mě mrzelo, že jsem nikoho neukecal do trubky. Takže jsem si ji proplul sám, pak se nalodily holky a společně jsme pluli směrem k Vltavě. Marcelu jsem si sjel i s holkama, raději rovnou, takže nestihly ani protestovat.  Jezy, louka na Rokytce, meandry a tunely na Botiči, peřeje atd se holkám moc líbily.

Snadnou a pohodovou Rokytku i divočejší Botič jsme všichni zvládli bez úhony a v pořádku. Jen jsme se našplouchali na jezech:-)) Ale nikdo se neevakuoval z lodi. A že plavců na Botiči bylo…:-))))

 

Tenhle vodácký víkend jsme si všichni moc užili a líbilo se nám. Holky byli nadšené a měly radost z vysokého jezu, z Marcely:-))

 

Botič na netu – jez Marcela:  https://www.youtube.com/watch?v=gCy_ydi7SpI&feature=youtu.be  Jééé, a jsme tam taky:-))))

Další Botič a i Marcela: https://www.youtube.com/watch?v=Ud62qY0cLR4     A taky tam jsme:-))))

A pro změnu ještě Botič:      https://www.youtube.com/watch?v=Pg27brlCPWs

A ještě obloha nad Botičem:-))  :https://www.youtube.com/watch?v=GjW0fIL6A7E

 

 

Rio Botičo

Grande Rokytka