Dovča 2016, Itálie

Dovča 2016, Itálie

Žena mě přesvědčila, že bysme letos měli vyrazit k moři. Takže jsme s přáteli vyrazili auty do Itálie, na Palmovou riviéru, do Martinsicura. Necelé dva týdny zde byli opravdu super relax a pohoda.

Niže videiko a pár fotek.

Po domácích přípravách, v sobotu 2.7. ráno ve 2 hodiny vyrážíme směr Praha, sraz u Rudné se strejdou Krtkem, pak společná cesta směr Rozvadov, Mnichov, Brener, Boloňa a Palmová riviera – Martinsicuro.

Strejda to měl složitější. Před odjezdem musel ubytovat auto v servisu, takže musel jet náhradním. I když co my bysme za takové „náhradní“ dali…:-)) To ale nebylo vše. Nikolka si tři dny před odjezdem zlomila ruku:-(( Takže doktoři, sádra atd. Zvažovali zda vůbec pojedou… Nakonec zůstala teta s Nikolkou doma, po kontrole u doktora, přiletěli do Říma a strejda pro ně zajel. Takže si to tady přeci jen Nikolka  s Peťkou také užily. Z domova autem jeli jen strejda Krtek a Fífa.

Cesta utíkala celkem v pohodě, jen jsme jeli pomalu, takže to bylo dlouhé, tuze dlouhé… Vzal jsem vysílačky, které konečně vyzkoušíme. A byl to super nápad. Domluva cestou, poté i v apartmánech byla fajn. A děti se jimi pěkně vyblbly.

Na místě nás čekal Aleš s rodinou a paní delegátka. Po rychlém uvedení do místní situace, ukázky pláže jsme se ubytovali.  V parádní apartmánové budově, hezké a prostorné apartmány, klimatizace, krásné balkony s výhledem na moře  atd. V suterénu garáž na auto.  Na pláž to bylo cca 80 metrů. No fakt paráda! Hned večer jsme se vlétli osvěžit do moře.

Plážová „opejkárna“ ale pro mě byl opravdu šok! No tohle snad né…  Ale musím říct, že jsem si rychle zvykl a všem se nám na lehátkách pod slunečníky moc líbilo. Je fajn mít jisté lehátko pod slunečníkem… Moře bylo skvělé, voda teplá, břehy pozvolné, takže děti se fakt vyblbly. A jemný písek. Děti stavěly hrady a jezera:-) Moře jsme si užili, hry s míčem, lehátkem, různé boje a skákání. 7 dětí, to je mazec a veselo. Hezky k sobě věkově pasují a rozumí si. A my dospělí také:-)) Fajn bylo i dopolední cvičení s hudbou a předcvičováním na pláži. Tety , děti a dokonce i strejda Krtek si pěkně protáhli a procvičili kloubečky:-))

Večer jsme chodili prochajdou na zmrzlinu – fakt výborná a pokorzovat podél moře. Občas zde byly večerní trhy za světel žárovek. Na kamenných molech děti pozorovaly a „lovily“kraby, bylo jich tu hafooo. Jednoho jsem chytil i na pláži a děcka byly u vytržení. Jsou hrozně rychlí:-)) Ráno jsme byli i na mušlích, takže si děti přivezly domů. V moři nás trochu zlobily medůzy. Pěkně žahají:-( Naštěstí se objevovaly spíš až večer.

Také jsme se zúčastnili výletu do nedaleké olivové olejárny, kde jsme ochutnali místní výrobky z oliv, oleje, likéry, vína a olivy:-) Výlet na farmu byl také fajn. Zde ochutnávka masíček, pršutů, salámů, sírů a opět víno. A děti si zde vyzkoušely vlastnoručně výrobu sýra.

Samostatná kapitola byl výlet do Říma. Zde jsme byli jen já, s Klárkou. A to bylo něco… Cesta sice cca 3 hodiny. Na místě nás čekala paní průvodkyně, babča, Češka, která zde žije léta. Dostali jsme sluchátka a ona nám při procházce vyprávěla o místní velmi bohaté historii, popisovala jednotlivé stavby a jejich historii, obyvatele, včetně různých zajímavostí. Ta toho věděla, no mazec! Tady člověku opravdu spadne brada. Když vidí co se zde postavilo. A tak dááávnooo… Opravdu monumentální stavby. Viděli jsme Koloseum, Fontánu di  Trévi, Španělské schody a fontánu ve tvaru lodi, Pantheon, nějaké kostely a mnoho a mnoho dalších. Jo a i „domeček“ Berlusconiho a úřadovnu Musoliniho:-)) No, pak jsme byli i ve Vatikánu, v chrámu sv.Petra. No, velká katedrála a nádvoří…:-)) Trochu jsem jim „pípal“ při vstupu, ale prošel jsem v pohodě:-)  No bojej se tady o to:-))) U Kolosea i ve Vatikánu jsem si našel kešky. V tom vedru tady jsme byli rádi, že jsme v autobuse a frčíme ku „domovu“…

Jeden den, jsme také udělali společnou večeři, pod vedením strejdy Krtka. Nakoupil suroviny, maso, zeleninu a vše potřebné. A společnými silami jsme se do toho vrhli. No, to byla mňamka. My i děti jsme se oblizovali.

Celkově jsme byli všichni nadšení, užili jsme si to, prostě to byla supééér dovča. Celou dobu nádherně, sluníčko, kolem 30°C. Jedno odpo se přehnala rychlá bouřka, blesky, deštík. Ele po chvíli bylo zase sluníčko… Při zpáteční cestě se v Alpách, u Breneru zatáhlo, začlo pršet. A pršelo až domů… Zpáteční cesta byla mnohem rychlejší. I s cca hodinovým popojížděním u Mnichova a večeří u Donalda u Rozvadova hezkých 13 a půl hoďky až k domu:-) A tady zima, a déšť…

Bylo to fajn, ale jako vše hezké to rychle uteklo.