Sázava, voda s dětmi 2016

Sázava, voda s dětmi 2016

Po počátečním problematickém hledání víkendového termínu pro letošní vodu jsme nakonec zvolili víkend 24. – 26.6.2016

Sestava nebyla nijak veliká, ale sešlo se nás 9 dospělých a 6 dětí.

Níže je i videiko

Sešli jsme se v pátek večer v kempu v Sázavě . Večer nám přivezli lodě – 2 rafty a 2 plastovky. V pátek a sobotu byla rekordní cca 34° vedra. V sobotu odpo se zatáhlo a přišli průtrže mračen. V noci buřina a pršelo i ráno. Pak se ale mraky rozpustily a odpoledne už bylo zase sluníčko.

Páteční koupačka pod jezem, opékání buřtíků, výlet pro pokládek a večerní pokec se nám všem moc líbilo. V sobotu ráno dorazil zbytek oddílu, pobalili jsme a mohli vyrazit. Sobotní plavba pod žhavým sluncem plná koupání a cákání se dětem líbila.  Bohužel jsme zakotvili trochu dříve, v Choceradech, abysme déšť očekávali v bezpečí kempu:-)) Místní kemp byl „trochu vyjedený“ a restaurace zavřená. Ale to nám až tak nevadilo. ovšem šok, že jsme zapomněli na startu 2 barely byl opravdu velký! Po chvíli řešení, vzpomínání atd, jsme dostali zprávu, že tam barely opravdu zůstaly. Vyslali jsme pro ně rychlou vlakovou spojku:-) To už ale bylo veselo z radosti, že se „neztratili“:-))) A připili jsme si i na narozky Kačky.

Děti noční bouřku a průtrže mračen zvládly v pohodě. Naše ji ani nezaregistrovaly:-)) Ani ve stanech jsme moc vody neměli, jen místy vlhko.  Po snídani a rozhodnutí pokračovat jsme vypluli dál. Stavili jsme se na obídek, s pokládkovou vložkou s přívozem a broděním. Pak už jsme v poklidu a za sluníčka dopluli do Čerčan. Odtud jsme zajeli vláčkem pro auta a rozjeli se domů. My jsme si dali ještě koupačku před odjezdem v Týnci.

Tato část Sázavy je bohužel dost olejnatá. Spíš je to jeden olej za druhým. Ale při tomto nízkém stavu vody, alespoň bylo na čem plout a nemuseli jsme tahat. Mě na plastovce to jelo přeci jen lépe než raftům.:-) Tam si museli máknout:-) Na nižším úseku je málo vody a hodně „vodáků“ :-(( Tam je klid v prosinci:-))  Děti se nám různě střídaly na plavidlech. A potěšilo mě, že Klárka s Eliškou v pohodě zvládaly na plastovce. Takže příště už určo na kánoi…

Byl to fajn víkend jak pro nás, tak pro děti. Ty si to opravdu užily. V autě hned vytuhli a chrněli…

Takže už se všichni těšíme na příště