Dovča, kola 2018

Dovča, kola 2018

Letos jsme s bandou na kola vyrazili na Orlickoústecko, na  Horní Libchavy. Na týdenní dovču jsme se sjeli v pátek 27.7.   Bylo nás 9 rodin,  36 stálých kousků a 6 návštěvních:-)))

Níže je i pár obrázků.

Letošní,  mimo drobných výjimek, cca dvouměsíční vedra slibovala teplý týden. A také že jo. Vedra jsme si užili až až: kolem 30 – 34°C.  V kombinaci s místní kopcovitou krajinou jsme si na kolech opravdu užili:-)  Ale bylo i dost koupání:-)

Areál parádní, takový netypický, přírodní. Hodně dřeva, omítky z hlíny, umyvadla z hlíny a střechy porostlé rostlinami. Vše parádní, přírodní, příjemné a hezké. Je zde i vybavená jurta, přístřešek na grilování s pípou piva a kofolou v lednici,  pec na pizzy, ohniště a přenosné grily. Dokonce i malé bazénky pro děti.

Program byl takový typický. Děti soutěžily, plnily Bobříky, barvily si trička přírodními barvami, měly noční stezku odvahy, krmily jeleny, ráchaly se v bazéncích. Jo, a také jsme jezdili na kolech:-) Letošek jsme si zpestřili hromadným piknikem a grilováním ryb.  A výrobou a pečením domácích pizz pod taktovkou „pana domácího“. Opékání buřtíků a grilování masa a sýrů byla standardní večeře. Večerní pokec u vína a piva, po fotbálku, byl fajn. Také jsme si někteří jednou přivstali na východ sluníčka. Zastavili se u nás s rodinkami Kačka a Rumbaba. A také se zapojili do programu. Mimo kol:-)

Na kolech jsme našlapali nějakých asi 150 km, což byl v těch vedrech a kopečcích solidní výkon:-) Našli jsme i pár pokládků. Děcka lovily i kofoláky a ovečky. Koupali jsme se na koupališti, přehradě i v rybníce. Děti byly nadšené, dospělým se také moc líbilo.

Jen jako vždy, ten týden moc rychle uteče a než jsme se nadáli, tak jsme balili…

 

Už teď se všichni těšíme na příští rok. A to už nás bude o 1 mrňouska víc…:-)