Dovča, kola Strážovice 2016

Dovča, kola Strážovice 2016

Jak se již stalo tradicí, tak jsme s přáteli a jejich dětmi vyrazili na týden s kolama  na dovču. Od 30.7 do 6.8. 2016. Je nás solidní skupinka 34 kousků. 16 dospělých a 18.dětí. To už je slušný oddíl:-))

A po loňské ziměvánoční tématice, bylo téma letošní – Indiáni. Referentky Milu&Mišu to připravily opět opravdu parádně! Děkujeme! Úbytko v areálu Strážovického zámečku bylo také naprosto super a moc se nám tu líbilo.

Jak jsem již zmínil, byla nás opravdu početná skupina. Na kolech jsme jezdili dost společně. Což je mazec. A zejména v hospě na obědech. To se kuchař vždy zapotí. V těchto končinách je turistický ruch poměrně žádný, takže na takovou účast nejsou nikde zařízeni:-( Ale nakonec to vždy nějak dopadlo:-))

Děti v průběhu celého týdne plnily různé úkoly, soutěže, malovaly totemy, vyráběly indiánské věci – čelenky, sukně, luky a šípy, batykovaly trička, řechtačky, navlékaly se korále a barevné náhrdelníky, nacvičovaly indiánské tance, recitovaly indiánskou hymnu, opékaly se buřtíky, grilovalo maso atd. Zajímavá záležitost bylo pečení 3 kuřat po indiánsku – v díře, v zemi na žhavých kamenech a uhlí, v kopřivách.  Zde máme ještě prostor ke zlepšování ale masíčko bylo krásně měkoučké a voňavé. Soutěžilo se v různých disciplínách. A také jsme oslavili dvoje narozeniny…

Děti opět měly notýsky, kam sbíraly razítka z navštívených míst. Průběžně sbíraly indície, které jim připravoval Krakonoš, jako součást nočního pokládku. Letos byl obzvláště vypečený. Včetně  šifer tajného indiánského písma. Hned v sobotu si namalovaly totem, u kterého probíhaly večerní indiánské tance, kontroly deníčků Velkým Bůvolem, za vydatného bubnování pod vedením strejdy Krtka, atd. Zajímavá byla návštěva pevnosti Fort Hary, kde si děti prohlédly zajímavé sruby, zkusily si házení nožem, tomahavkem, oštěpem a lasem. Střelbu z pušky. Ale nejvíc nás všechny zaujalo práskání bičem. Takže jsme museli biče nakoupit. A děti trénovaly i „doma“.

V neděli bylo deštivo, tak jsme vyrazili do Písku. Prošli jsme si město, starý most, našli pár pokládků a zašli jsme do tiskária, kde si děti vyzkoušely různé tiskařské techniky.

Od pondělka už bylo hezky, bez deště. Dokonce i čtvrteční pařák. To jsme projezdili okolí na kolech. Nejen po silnicích, ale i terénem a lesy. A rostou i houby.

No a my jsme večer poseděli u pivka a vínča a do noci klábosili. A už plánujeme co připravíme příští rok:-) Na závěr jsme se v pátek zajeli podívat na Orlík a místní rybárnu. Mají zde ryby v akváriích a přes 2 metry dlouhého sumce v bazénu. Toho jsme si i pohladili:-)

No a v sobotu jsme po zabalení, prohlídce Strážovického zámečku a po obědě v Blatné vyrazili k domovu.

Byl to opravdu parádní a intenzivní týden. My, ale hlavně děti byly nadšené a opravdu spokojené. Užili jsme si kolo, indiánskou tématiku, noční poklad, kešky, opékání na ohni a mnoho výše popsaného… A také se velmi ujal kávovar a gril strejdy Krtka. Sud piva byl prázdný dříve, než jsme čekali:-)

Bohužel to uteklo moc rychle. A jak začíná indiánská hymna: Jo, indiáni, ti se mají…

 

A ještě pár fotek