Kamenice a Jizera – letos první voda s Klárkou

Kamenice a Jizera – letos první voda s Klárkou

Jedna z prvních možností vyrazit na vodu…   Níže je i videiko.

Nedávno jsem už měl objednáno na peřeje na Sázavu. Jenže nebyla voda a akce se nekonala:-((

Tak jsme se s Klárkou domluvili, že vyrazíme sem. Pouštějí vodu z přehrady, takže bude dost:-)) Sklouzli jsme se na spodní Kamenici, z Jesenného, do Žel.Brodu na Jizeře. Bylo pár dní nádherně, tak jsem vše objednal. Počasí se ale pokazilo a vrátila se zima. Dnes 18.4. ráno pršelo, celkem chladno-kolem 4 stupňů.  Nu což, uvidíme:-))  Nakonec se to probralo do celkem pěkného, i když chladného, dne. Občas vysvítá sluníčko a lehce fouká studený větřík. Ale o něco lepší, než na Vánoční Sázavě:-)) Zima nám nebyla:-)

Očekával jsem hojnou účast nedočkavých vodáků.  Ale na startu nás bylo jak do mariáše. Jízda byla pěkná, hned na začátku ošplouchnutí na jazu. Pak už pohoda, občas peřejky. Jen strom spadlý v řece nám trochu zkomplikoval plavbu. Ale zdolali jsme ho:-) Čekal jsem to výrazně výživnější a mokřejší. Ale hlavně delší. Ani ne za  2 hoďky jsme byli v Brodě. A organizátor nikde…:-((

Cvok (půjčovna) má ještě co dolaďovat, co se týče organizace…:-(

 

Pak jsme se zajeli podívat na Horní kamenici, kde se konala akce výživného splutí, i se závody. Tak tohle je opravdu jiné kafe. Sem chci…!  Ale to nepůjde s Klárkou.

Cestou  jsme se stavili na obídek a pěkně vyfoukaní  frčeli k domovu…

 

Byla to fajn pohodová projížďka. Už se těšíme na další.