Labe nad Vrchlabím – vodácká ostřejší lahůdka

Labe nad Vrchlabím – vodácká ostřejší lahůdka

Jednou za 2 roky se pouští voda z Labské přehrady. A to jsem si nenechal ujít. Užil jsem si to tuplovaně – na raftu i na vzducholodi.

Jak říká kamarád Krtek: Labe, to je řeka na pohodu.  On teda má na mysli u Lysé nad Labem…:-)))

Níže jsou i videika.

Objednal jsem nafukovačku Rio.  V  sobotu 25.4. 2015 jsem vyrazil směr Vrchlabí… Počasí dokonalé, sluníčko, teplo kolem 20°C.

Na místě ve Vrchlabí-Podhůří to žilo. Hodně lidí, občerstvení, klobásy atd… Většina vyplouvala odtud na pohodový dolní úsek.

Já sem ale přijel za adrenalínem a chtěl si sklouznout vrchní, ostřejší část…  Jenže na místě mi samotnému Rio nechtěli půjčit. Že sám nemůžu, že to nejde, že to nezvládnu  atd… Celkem chápu, že dělali z komára ještě většího komára:-)))  No, nakonec jsme se domluvili, že se přidám na raft, omrknu to, a pak kdyžtak pojedu na nafukovačce, při další várce:-)

Kvůli pozdějšímu pouštění vody se jelo trochu déle. Ale vyrazili jsme přes rozkopané Vrchlabí s loděmi nad Herlíkovice. Tam jsme se nalodili a vyrazili. Na raftu to bylo paráda, šplouchalo to, vířilo, parádní jezíky, voda opravdu frčela…  A já chtěl i  singl na Rio…

Po nějakém dohadování jsem organizátory ukecal a vzali mě! A to bylo opravdu ještě výrazně výživnější. Teď to teprve mělo šťávu a pumpička mi pumpovala. To už jsem musel máknout:-))  Oprávdu paráda. Na takovéto vodě jsem byl poprvé a můžu říci, že jako jo! Supééérr!!!!

Před vyplutím se mi trošku svírala prdelka, jak mě pořád strašili, že to sám nejde  atd. Absolvoval jsem to celkem v pohodě a bez problémů. Jen to při tom frmolu moc rychle uteklo.

No prostě jsem si to skvěle, a ještě k tomu tuplovaně, užil !! Bylo to bóóóžííínkový!

 

Poprvé – na raftu

 

A bóžo na singla