Liberecka jesterka GC35HXG

Liberecka jesterka GC35HXG

Tak tohle byl opravdu mazeček!! Vyrazil jsem na tuhle prochajdu, která tedy nebyla žádná sranda.

Dalo by se říci, že spíše utrpení… Jsem rád, že ji mám za sebou. Je to 39 kousků plus 5 otazníků. Otazníky jsem už ale nedal, nechávám na jindy…

Než jsem začal ocáskem ještěrky, tak jsem dal ještě malou (ale potrápila mě) sérku a vydrápal se na vyhlídku na Liberec. A pak „hurá“  na Ještěrku.

Found it vitablondak found  0 – Liberecka jesterka 0 – startujeme

Saturday, 28 September 2013Liberecky kraj, Czech Republic NE NE 59.4 km from your home location

14:33 Tak jsem se konecne dokodrcal na zacatek a vyrazim. Nalezena snadno. Diky za fajn kes.
Tahle serie pro mě nebyla žádná sranda. Už po příjezdu jsem si nejprve „odskočil“ na Srpnové a na vyhlídku. Což mě vzhledem k nečekanému trápení na Srpnových dost zdrželo. Nebral jsem si ani čelovku, jen záložní svítilnu a pouze jednu náhradní baterku. Nebudu to celý den tahat s sebou a tmu mi jich zbyde jen pár… Chyba lávky…:-)))) Na 0 loguju až v půl třetí:-(
Krabičky jsou celkem snadno nalezitelné, i když někde dost daleko , od míst kam vede navigace. Ale vzhledem k velikosti a očekávání uložení mě jich jen málo potrápilo:-) Někde před 7. jsem potkal kolegu v opačném směru, který mě zastrašoval terénem – zdravím. Začátek byl na pohodu, ale pak to opravdu začalo. Krpály jako krá.. :-)) Za nedlouho jsem si nějak hnul kolenem a klesání se stalo utrpením. Na GPS jsem našel vesničku s hospůdkou, tak jsem tam vyrazil. A co tam jsem dostal k večeři, to jsem snad ještě nezažil – no bomba. Výborné jídlo a ještě tolik, že jsem to ani nesnědl. Ale i se zacházkou zdržení asi 1,5 hodiny.
Takže nacpaný jsem vyrazil dál. Bohužel po chvíli se koleno ozývalo i do kopce. Takže časem se mi stalo utrpením nahoru i dolů:-(((( Naštěstí alespoň rovina byla v poho:-)) Tma se blíží, nemám čelovku a jedinou záložní baterku… No to jsou vyhlídky. Ale když už jsem tu…
Na 20 krabičce jsem se zdržel do tmy, ta mě potrápila. Takže přesně polovina mi zbyla na tmu a horší terén. Pomalu, jako Peirac zdolávám krabičku po krabičce, svítilnu šolíchám, aby mi vydržela co nejdéle. Se svítilnou se chodí a hledá špatně, zlatá čelovka… Dohledávání se ukázalo složitější, než jsem čekal, ale vždy jsem našel. Jak jsem „flákal“ chůzi, tak jsem sebou jednou dost nepříjemně fláknul o zem a vykloubil si prst. Nahodil jsem ho zpět, ale bolest už mě neopustila.
V kraťasech jsem se prodíral smrčím, pasekami, cestou necestou. V noci pak bylo smrčí mokré, takže pěkný hnus a sedřený nohy. No to byl mazec. Zkusil jsem si vypočítat oko, ale nějak mi to nevyšlo. Bylo to ale cestou k autu, tak jsem tam zašel, ale nic. Jsem celkem zbídačenej, už nemám záložní baterii, takže mažu k autu. Dokud mám světlo:-) Stejně to je štreka. Po sestoupení na cestu už se mi šlo dobře, konečně…:-)))
Poslední jsem logoval v půl dvanácté. Takže jsem úkol splnil!!! Posbíráno tedy mám a ty otazníky? Třeba někdy příště…:-)) Ale stálo mě to dost utrpení. Takhle jsem se už dlouho nenadřel.
Ale jak se říká: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní!! Nééé, bylo to super zážitek, kde jsem si celkem ověřil morálku.
Jak už jsem psal, vše je na místě a lze celkem dobře najít. Serie je náročná a výživná. Ale parádní, intenzívní zážitek. Krabičky pěkné, čisté, nové. Bohužel ty s víčky jsou takové chatrné a dost jich je popraskaných. Ty lock-lock jsou skvělé.
Člověk tu nenajde žádné vychytávky jako v GeoWestu, GeoZoo, nebo Geozemi, ale prochajda je to hustá:-)))

Moc díky za přípravu tohohle intenzívního a výživného zážitku! Snad se někdy vrátím na otazníky:-)

2 thoughts on “Liberecka jesterka GC35HXG

 1. Víťo, díky.
  Konečně vím, proč ji stále odkládám ač ji mám za domem.
  Obdivuji Tvoji chrabrost a sílu.
  Ať Ti ještě dlouho vydrží.
  odnkudnikam

 2. Čau Pete,
   díky za pochvalu:-)  Já si spíš připadal jak trubka:-))) Paťhal a prodíral jsem se v noci lesem bez pořádného světla, nemohl jsem na nohu a ruku:-(((( 
  Mě tak nějak taky Ještěrka dráždila už dlouho. Ale přes zimu není a u vás je hafo sněhu…:-) Tak jsem si řekl, že vyrazím. Je to u vás hezké…

  Cestou do vašich končin jsem plánoval, že Ti zavolám a nechám si doporučit něco skvělého na noc. Třeba pod zemí…  Původně jsem zvažoval, že , to natáhnu do rána:-)) 
  Ty jsi také takový „temný blázen“, takže Ještěrku nemusíš odkládat. I když jde zvládnout i za světla.  Ale to není ono. Mám rád ty noční adrenalíny:-))) Doporučuju Ti se jít hezky projít po lese. A těch hub cestou, srdce mi krvácelo je tam nechat. Ale přinesl bych smaženici (nebo spíš guláš) rovnou z lesa:-))

  Měj se fajně a ať se Ti daří!
  V.

Comments are closed.