Podzimní víkend s dětmi 2016

Podzimní víkend s dětmi 2016

Tento víkend – 16. – 18.9. 2016 jsme s přáteli a dětmi vyrazili na víkend. Cílem je jako loni Český ráj, nedaleko hradu Kost. Bydleli jsme v Kamenici., v penzionu Slunečno. Bylo nás 8 rodin.

Níže je videiko a pár fotek.

Po dlouhých vedrech a slunečném počasí byla předpověď naprosto hrozná a mělo pořád pršet. Nakonec to nebylo tak hrozné a bylo fajn. Teplo akorát:-)  Páteční popříjezdové blbnutí dětí a večerní pokec u vínka. V sobotu jsme vyrazili na hrad Kost. Cestou jsme byli nuceni rozdělit oddíl na dvě části. Já vedl „ty větší“ po jejich přemlouvání, dobrodružnou cestou s opravdu výživným sestupem do údolí Plakánek.  Ostatní se vrátili a zvolili cestu pro kočárky:-) Sešli jsme se na Kosti k obědu. Poté společná cesta zpět, se stavěním domečků pro skřítky v lese.

V penzionu byl, vzhledem k probíhající svatbě, trochu mumraj a omezení. Ale zvládli jsme posezení na terase apartmánů.  Děti se i vyřádili na svatbě:-)

V neděli ráno pršelo. Po snídani a zabalení jsme vyrazili na Humprecht do Sobotky. Cestou přestalo pršet a bylo fajn. Prohlédli jsme si muzeum železnice. Pak vyrazili na oběd. A po obědě ještě na zříceninu Zvířetice. Tam to tedy bylo něco. Parádní místo, které stojí za návštěvu. Já už tu kdysi byl na keškách, tak jsem věděl… Děti byly u vytržení, lozily po ruinách a prozkoumávaly tajné chodby atd. V infocentru jsme shlédli video, jak Zvířetice vypadala v době své slávy a modely zámku. Opravdu zajímavé místo, které bývalo nádherné a rozlehlé sídlo.

Děti si našly i několik pokládků.

No a potom už pomalu k domovu a zítra povinnosti…

Užili jsme si parádní víkend