Hamerák 2016

Hamerák 2016

Po loňské premiéře na Hameráku jsem si ho letos rád zopakoval. Spojili jsme to s návštěvou babičky.

Níže je i videiko.

 

V neděli 2.10. jsem ráno vyrazil do Malého Ratmírova. Odtud, z podhráze se dopluje do Jindřiše. Byl jsem brzo, takže jsem si prohlédl okolí a startovací úsek ještě bez vody. Pak jsem si yyzvedl vzducholoď a výbavu a vydal se vstříc peřejím, paráááádaaa… Začíná to sjezdem ze stavidla dost zostra. Část do Dvorečka je divočejší, jsou zde asi 4 vyhlášené peřeje. Z Dvorečka do Jindřiše je úsek klidnější. I když to místy pěkně teče, je tu pár jezíků a mostků na schýbnutí. V Jindřiši je fajn hospa s dobrou polévkou a klobásou:-)

Sjel jsem si to celé, až do Jindřiše 3x. Podařilo se mi ani jednou nekatapultovat z lodi:-)  I když jsem jednou upustil pádlo, které se mi zaseklo mezi balvany. Po sklouznutí kaskády a zaparkování lodi jsem se brodil  pod peřejí na druhý břeh a když jsem byl skoro u něj, tak frrrrr a plavalo pryč.  Dole mi ho někdo vylovil, díky!

Po obědě přijeli i holky mrknout se jestli ještě žiju:-))) Zahlédl jsem je u velké kaskády.

Počasí vyšlo, proti předpovědi – mělo pršet, celkem dobré. Lehoučce mrholilo a bylo celkem teplo. Ale se slunečnou a teplou sobotou to nešlo srovnat…

Po vrácení výbavy jsme ještě zašli pro pokládek a pak  již v dešti vyrazili k domovu.

Bylo to fajn, hezký adrenalínek a parádní zážitek. Jen mi přišla, proti loňsku, dost znatelně menší  účast. Kajaků mi přišlo celkem dost, ale vzducholodí bylo poskromnu:-) Což bylo fajn a neabsolvoval jsem tlačenice na peřejích jako vloni:-)))

Takže zase někdy na vodě Ahóóójjj!!