Pražské stoky – Rokytka a Botič. Vodácké taškařice

Pražské stoky – Rokytka a Botič. Vodácké taškařice

Ani letos jsem si tyhle pražské potoky nechtěl nechat ujít. Přihlásil jsem nás s Klárkou na oba. Z kamarádů standardně nikdo nechtěl:-( Po 2 leté pauze se jela i Rokytka.

Níže jsou i videika.

S klárkou jsme se těšili na víkend 22. – 23. 10 2016. Vyrazíme na Grande Rokytku a Rio Botičo. Jenže Klárku skolila rýma, tak jedu zase sám…

Počasí vyšlo dobře, ráno to ukazovalo kolem 3 stupňů  a odpo cca 12°c. V sobotu na Rokytce lehce prosvítalo sluníčko a cestou domů mě zastihl déšť. V neděli to byla sluneční paráda celou plavbu.

Rokytka byla vlastně před třemi lety první můj potok. To jsme byli s Michalem. Tak jsem se sem těšil. Ale trochu mě zklamala. Přišlo mi málo vody, pak jsme ji i předjeli. Krajina ale byla pěkná, klidná, romantická. Takové hezké podzimní proplouvání přírodou a městem. Zajímavá je část, kde meandruje na louce. Chodí tam lidi na procházku a se psy a mezitím proplouvají lodě:-) Jezy ani nestojí za řeč a pár tunýlků. Prostě pohodička, které se rozhodně nemusejí bát ani začátečníci.

 

Botič to je trošku větší sranda. Úvodní vyhlášený průjezd rourou, pak svižné meandry, několik jezů, včetně vyhlášené Marcely a Grébovky. Pěkné meandry přírodou i městem. Občas peřejky, několik tunelů a závěrečný cca 750 m dlouhý tunel do Vltavy.

Na výkladu trati bylo narváno, ale slyšet rozhodně nebylo nic. Tak jsem nasednul a zavčasu vyrazil jako jeden z prvních. Rourou jsem profrčel asi jako třetí:-) Abych se nemusel mačkat na vodě. Lodi se do roury na začátku moc nechtělo, ale nakonec jsem ji tam nacpal a projel bez problému:-)  Pak  jsem si plul v poklidu, plynule, v podstatě sám. Paráda. Před závěrečným tunelem jsme přecijen předjeli vodu, takže to v tunelu trochu dřelo.

Z přehrady tekla krásně čistá voda, které se cestou zahušťovala vším možným a dole už to byl celkem různorodý lektvar, kde plulo kde co. Včetně matrací, peřin, polštářů, bot a všelijaké drobotě. A to vše zahušťuje listí.

Oproti loňsku bylo méně vody a bylo to znát. Hlavně v meandrech hned na začátku. Byly takové pomalejší:-)  Ale průjezd trubkou to vynahradil:-)

Počasí vyšlo skvěle, krajina už je v podzimním modu a krásně barevné listí padá všude kolem. Jo, jsou to fajn akce.

 

Užil jsem si parádní vodácký víkend. Jen škoda, že nemohla Klárka se mnou:-(

 

Botič – zkrácená verze.

Botič – delší verze.

 

 

 

Rokytka.

 

 

Něco z netu:-))

http://www.raft.cz/Clanek-Vikend-prazskych-stok-%E2%80%93-Rokytka-Botic.aspx?ID_clanku=1849           -Něco z netu

https://www.youtube.com/watch?v=tI3JnefdVW0

 

One thought on “Pražské stoky – Rokytka a Botič. Vodácké taškařice

Comments are closed.