Rio Botičo 2014 – Vodácká taškařice v Praze.

Rio Botičo 2014 – Vodácká taškařice v Praze.

Na Rio Botičo jsem se moc těšil. Po loňském „potápěčském kurzu s Michalem“ jsme měli co vylepšovat:-)) Hlásili a bylo nádherné počasí.

Níže je i video:-)

Jak jsem psal, oba jsme se s Michalem těšili už od loňska.  Jenže v sobotu Michala vzal zub. Večer ještě psal, že pojede. Ale ráno jsem měl na telefonu sms, že nespal celou noc a že nemůže jet:-(  No nic, tak pojedu sám.

Z kámošů už dříve nikdo nechtěl, kromě Helči s Márou. Počasí vyšlo nádherně. Ráno mlha, ale celkem teplo, kolem 8° Celsia. Pak vylezlo sluníčko, které pěkně hřálo.

Ráno, v neděli 19.10. 2014 jsem byl na místě zavčasu, polknul fernet a vrazil vstupné do prd.le:-) Bylo tu jen pár nedočkavců. Po chvíli se prostor začal plnit vodáky. Dorazili i Mára s Helčou. Vzali jsme si výbavu – 2 Pálavy atd., naladili na plavbu a vyčkávali na první vyplouvající. Z počátku se do roury nikomu nechtělo. Vyplouvalo se za mostkem.  Jen čumilů bylo hafo:-)  Když jsme se tedy chystali, že vyrazíme, tak nás „předběhli“ 2 lodě. Omrkli jsme co a jak. No, a můžeme taky.

Já po loňském potápění v trubce jsem projel celkem v pohodě a bez problému. Mára, jako správní „prvňáci“ to dali pod vodou. A ještě zlomili pádlo. Ale klobouk dolů, šli do toho odvážně a bez dlouhého okukování. Příště to bude určitě lepší:-))  Vyměnili jsme pádlo, rozdýchali průjezd trubkou a vyrazili.

A pak už bylo vše v pořádku a bez cvaknutí. Počáteční meandry jsou parádní a hezky jsem si je užil. Zvládli jsme i vysoký jez.

Musím se přiznat, že po loňské premiéře jsem měl vzpomínky takové dobrodružnější a očekával to celé takové náročnější. Asi to bylo tím naším koupáním:-)) Letos jsem, s pytlem místo Michala, prošel všemi nástrahami plavby bez evakuace z lodi. Nebo se pytel ukázal lepším háčkem, než Michal… ? :-)))))  Taky výživný Vavřinec před týdnem udělal svoje. Plavba byla celkem v poklidu, dokonce už nebyl ani strom v tunelu. Lodí bylo hodně, ale s tím jsme počítali. Jezy i tunely jsou parádní. A jako jedni z prvních jsme byli i ve Vltavě.

Převlékli se do suchého, odevzdali výbavu a vyrazili na start k autům. A já doma ještě v pohodě stihnul odpolední grilovačku s přáteli a dětmi.

Takže opravdu vyvedená neděle. Škoda, že letos asi poslední voda:-(  I když si pohrávám s myšlenkou něčeho vánočního:-)))

Trochu info zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/214411010121019/obsah/357814-pereje-rio-botico

http://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=praha-zpravy&c=A141019_164042_praha-zpravy_kol&foto=V141019_152545_domaci_cet

http://www.horydoly.cz/800-lodi-na-botici.html#.VFk-2_mG82s

https://www.youtube.com/results?search_query=Rio+Boti%C4%8Do++2014

 

 

 

Na netu jsem našel i toto videiko od Pádlisty. Jsou na něm i moji kamarádi:-))