Vánoční Sázava 2014

Vánoční Sázava 2014

Vzhledem k datumu – 20. prosinec, to je zajímavá akce. Teplota mezi 3,5  –  5 °C, studený poměrně silný protivítr. Žádné vedro, ale mohlo být hůř:-)) Vyrazili jsme s Klárkou.

Níže je i videiko.

 

Tak jsem konečně vyrazil na zimní řeku. Z kamarádů nikdo nechtěl, tak jsme vyrazili jen s Klárkou. Poslední dobou bývá teplo, i přes noc kolem 10 stupňů. Ale na dnešek se nečekaně ochladilo a je 3,5 stupně. A přes den to moc nestouplo:-(  Včera celý večer, až do noci pršelo. Ale ráno už je po dešti a dokonce vylézá sluníčko. Jenže fouká nepříjemný a všudypřítomný ledový protivítr. Ale co by člověk chtěl, 4 dny před Vánoci, že?  :-)))

Vzali jsme dost věcí na převlečení, ale naštěstí jsme je ani nepotřebovali:-) Při  vyplutí nás trochu ošplouchl hned první jez, voda je dost studená:-) Cesta šla celkem dobře, nic vážného se nedělo, občas na nás  trochu cáklo, takže šla trochu zima od nohou:-))

Stavili jsme se na čajíku a polévce, pak zase pokračovali dál.  Ten studený vítr byl, hlavně na olejích, dost protivný. Cíl jsme už celkem vyhlíželi a těšili se na teplé, suché oblečení a pořádný oběd:-) Po převlečení jsme byli rádi, že to máme za sebou:-))

Když to tak srovnám s Vavřincem, nebo Botičem, tak tady byla opravdu jen hrstka „nejvěrnějších“. Je takové zvláštní a fajn plout na prázdné Sázavě a nemačkat se tady se žlutými banány jedné půjčovny:-)))   Ale léto je léto…