Dovča na kolech 2015, Františkov

Dovča na kolech 2015, Františkov

Tak se opět přiblížil čas dovolené. Opět jsme s přáteli a jejich dětmi vyrazili na společnou dovolenou s kolama. A poněkolikáté do Františkova. Je to tady super.

Níže jsou i videika a obrázky.

Letos jsme se dali dohromady na týden od 8. do 15.8. Je opravdu velký problém pro naši partu sehnat adekvátní ubytování, s rovinatým terénem okolo:-))) Přeci jen, je nás cca 9 rodin s dětmi, tzn cca 30 kousků, včetně dětí:-)) A to naplníme nejednu chalupu:-))

Dost dlouho nepršelo a dlouho jsou rekordní vedra kolem 38°C. Tak jsem byl zvědav, jak to půjde s dětmi na kolech…  Hned po příjezdu nás ale přivítal pěkný déšť, což byla paráda!  Jinak byla celý týden vedra. Takže jsme cyklovýlety vždy směřovali na koupačku:-) Ale zvládali jsme až nečekaně dobře.

Mirka s Míšou si vzali za svou „kulturní“ organizaci dovolené. Téma bylo Vánoce a zimní radovánky…:-))  Už s předstihem napekli vánoční rohlíčky a perníčky na zdobení. Po návratu z výletů děti zdobily perníčky, poslouchaly koledy, dělaly sněhuláky, zdobily vánoční koule, skákaly po krách, soutěžily v běhu na lyžích, koulovaly se vodními bombami a mnoho dalších zimních i letních radovánek. Fajn a náročné i pro nás dospělé byly večerní fotbálky. Nejednou došlo i na slzy…:-)) Celkové skóre Sparty a Kotěhůlek, po čtyřech zápasech,  bylo vyrovnané. Samozřejmě Krakonoš připravil noční pokládek. Opékali jsme buřtíky, grilovali masíko a byl i sváteční medovník. Děti opět měly osvědčené notýsky a sbíraly razítka. Strejda Šívek je pravidelně vyhodnocoval.

Obzvláště výživný byl výlet podle strejdy Šívka po břehu Dračice. Krkolomná cesta s přesunem přes řeku, když už nebylo zbytí… Naštěstí se nejmenší účastníci odpojily včas:-))  Jo, a samozřejmě jsme si našli pár pokládků. A to i v Rakousku. Kam jsme podnikli také výživný cyklo výlet – do Litschau. Zajeli jsme si i na známá místa, do Třeboně, Chlumu u Třeboně, Medenice, Staňkova atd…  Koupačka na Tušti byla ale pro děti nejvíc:-)

Takže podtrženo a sečteno: Byl to parádní týden plný sluníčka, vody, her, pohybu, protknutý večerními fotbálky. A super bylo, že jsme v podstatě jezdili společně, jako jedna „tlupa“. Což občas přivodilo problémy v restauracích. Nevešli jsme se, nebo nebylo dost jídla:-))

Snad se nám podaří zajistit místo na příští rok. Zde už je obsazeno a všechny nápady zatím selhaly:-(( Ale určitě už teď se všichni těší.

Za nedlouho nás čeká, také již tradiční, podzimní víkend. Kam se všichni těšíme.

 

Takže příště ahoj.