Kola kluci 2015 – Morava

Kola kluci 2015 – Morava

Tak opět uplynul rok a je čas vyrazit na kola s kamarády. Tentokrát byla ve hře Morava, nebo cesta podél Labe z hor. Podle počasí. A to jasně rozhodlo pro Moravu:-) Vínko, sklepy, Mikulčice je jen bezvíznamný bonus…:-))))

Nadešel čas, čtvrtek 20.8. a vyrážíme vláčkem na Moravu. Návrat neděle 23.8. Nakonec po deštivých asi 4 dnech se počásko vybralo a bylo parádně – teplo, slunečno a bez deště.

Já jsem si v rámci tréninku dojel do Prahy na kole. Pak po obídku jsme se nalodili na rychlík a vyrazili. Je nás 5 – Šíva, Mára, Cipek, Michal a já. Až na Moravě zjišťujeme, že Pete se nemůže hýbat, takže nedorazí:-((

Plán byl celkem tradiční – vínečko, sklípky, projet se na kole, pokrafat a třeba trochu i posunout ten Světonázor…:-)) Hned první ráno jsme se vyškrábali na vinařství Gotberg, kde nám opravdu chutnalo. A ten výhled na Pálavu a Nové Mlýny…  No paráda. Pak oběd v Hustopečích a výlet pokračuje.  Fajnová byla i ochutnávka u Konečného. Vinaře od kterého míváme vínko. Tam jsme se pěkně načnuli a u křížku potom lupli další lahvičku. Tam bylo veselo… Přes sklípek v Rakvicích jsme se dopracovali až do Mikulčic. Tady nás čekala slavnost otevřených sklepů. Loni jsme tu byli na hodech… A opět tu bylo veselo… Šívkovi se ráno opravdu nechtělo vstávat. No, nakonec vstal  a začal pomalý přesun do Břeclavi na vláček… Po chaosu na ČD a nepochopení jejich systémů jsme se nakonec nalodili na vlak a frčeli k domovu. To je cesta vždycky taková „smutnější“. Tam se nám jelo veseleji…

Byl to fajn víkend, užili jsme si vínčo. Počásko super, noci fakt nečekaně teplé.  Našlapali jsme někde kolem 150 km. Já o něco víc- do Prahy a pak i s Michalem z Kralup domů. Taky jsem si našel pár pokládků:-)

Super výlet a už se těšíme na příště.