Vltava 2015

Vltava 2015

Zase uplynul rok a nastal čas vyrazit s dětmi na vodu. Původní plán, vyrazit na Otavu, vzal za své. Bohužel počasí a sucho vodákům nepřeje. V podstatě jediná sjízdná řeka je Vltava…

Takže jsme v pátek 24.7. vyrazili směr Vyšší Brod. V pondělí odpo jsme končili ve Zlaté Koruně. Počasí vyšlo hezky, bylo teplo. Naštěstí se nám pondělní deště nějak vyhnuly. byla jen ranní přeprška a jedna přeháněčka mrholení cestou. I na nejnižším stavu bylo vody dost a celkem  pěkně to  teklo.

Vypluli jsme na třech raftech. Trasa Vyšší Brod – Branná – Český Krumlov – Zlatá Koruna. Dětem se plavba moc líbila. Udělali jsme si výlet po Českém Krumlově. Našli pár pokládků, ráchali se, lovili mořské řasy  a ták.

Jen ve Vyšáku a cestou do Branné bylo opravdu husto v kempu i na vodě. Tolik lidí snad nebývá ani na Sázavě…:-((( Jsme si připadali jak na václavském Václaváku:-) Naopak, pak zase překvapilo prázdné Nové Spolí. Večer ani nebyla otevřená hospoda. A na vodě bylo liduprázdno. Snad poprvé jsme pluli na nově upravené Vltavě v Krumlově. A vyhlášený jez  před dřevěným mostem je fakt zbabraný! Nudná, pomalá šlajsna s umělou brzdící trávou… To se tedy ekolóóógůůům, nebo komu, opravdu povedlo. Bohužel zbývají jen vzpomínky na parádní veselé adrenalinové vodáctví… Což souvisí i s tím, že dnes na vzducholodích a raftech pluje kde kdo. Kánoí ubývá. A s tím i zábava a sranda. Z vody se stává  nudná masovka. Dětem se to líbí a užívají si to. Což je důležité.

Takže už se všichni těšíme za rok, ahóóójjj.