Dovolená 2013 – U Houpacího koně

Dovolená 2013 – U Houpacího koně

Tak jsme s partou přátel a dětmi vyrazili jako každý rok na dovolenou s koly. Tentokráte jsme vyrazili na Samotu Houpací kůň, nedaleko Tábora. Níže je i pár videek z pobytu:-)

Týden se opravdu vydařil. Zastihli jsme konec veder, takže jsme hojně využívaly skvělý rybníček v areálu samoty. Rybníček, s molem, stříkající vodou, hloubka cca 2 metry, filtrující se voda. A v rybníčku okouni a žáby. No prostě boží! Děti byly úplně nadšené. Tentokrát nám opravdu počasí vyšlo parádně. Sice na kola až moc vedra. Večer bývaly fujavice a bouře. Ale parádní stodola poskytla super útočiště pro večerní klábosení u vínka:-))

Navštívili jsme Tábor – podzemí, strašidla. Také jsme byli na Choustníku, Kozím hrádku, rozhledně, zoo u Tábora, v Chýnovské jeskyni atd. Na kolech jsme také vyráželi. Eliška už začala jezdit na tyči a moc se jí to líbilo. Chtěla všechny předjíždět:-))  Strejda Krtek vzal nafukovací hrad, na kterém se děti pořádně vyřádily. Z hradu do vody a zpět:-)) A  „lovily“ ryby a žáby. Taky pár pokládků jsme našli:-)

 

Večer jsme obvykle pekli buřty, grilovali a při tom a potom popíjeli vínko a pivko. Na samotě jsme měli pro sebe pípu s pivem a kofolou. Ubytování parádní.

Již tradičně jsme dětem připravili (vlastně připravil Krakonoš) noční pokládek. Tentokráte pěkně zapeklitý. Děti museli použít i UV světlo. Ještě že ho Klárka měla s sebou:-)))

Podtrženo a sečteno:  Fajn odpočinkový týden s výlety, kolem a u vody. Na pěkné samotě. I pán a paní domácí byli fajn.

Cyklovýlet na Kozí hrádek

Na zřícenině Choustník

„Doma“ u rybníčku

Cesta za pokladem

Že by opravdu poklad…?

Dělení kořisti pokladu

Dělení pokladu.

Elišce to sviští na tyči

Na kolech

Opět na kolech