Horní Labe 2017, vzducholoď.

Horní Labe 2017, vzducholoď.

Jednou za dva roky se pouští přehrada kvůli závodům. A to si to člověk může splout také. Minule to bylo bóžinkový, tak jsem se moc těšil.  V neděli 23.4. 2017 si přivstanu a vyrážím, směr Vrchlabí… Po přesunu nad Herlíkovice se spluje na kraj Vrchlabí.

Níže i videiko…

Předloni jsem se účastnil této vodácké lahůdky na raftu i singl na nafukovačce. Takže se teď těším na dvě sólová splutí.

Předpověď a počasí poslední dobou je dost nepřející. Je kolem 4°C, aprýlové počasí. Několik sněhových vánic, ale občas i sluníčko. A fouká dost ledový vítr. No, mohlo být lépe. Ale i hůře:-))

Při prvním splutí se mi podařilo evakuovat, na záludném místě,  z lodi. Takže jsem si „zaplaval“. Až na zeboucí ruce to bylo v pohodě. Je to fajn, když si valící voda, víry, peřeje a proudy s lodí pohrávají. Je třeba ji pořád kočírovat. Tak jsem neměl ani čas moc fotit. A s těma zmrzlýma prstama mi nešlo moc mačkat tlačítko na kameře:-)))

Druhá jízda byla tak nějak rychlejší. Bez koupačky a  byli jsme v cíli nějak rychle. I když už jsem to flákal, měl jsem ručky vytahaný jako opička:-))

Ale byla to zase paráda! Jen škoda, že to je rychle spluté. No, ono to fakt celkem frčí…